Firmamız Güven Lastik Kaplama adı ile 1928 yılında Gaziantep’ te Mehmet Lastikçi tarafından kurulmuştur. 1934 yılında Soyadı Kanunu ile mesleğini temsil eden "Lastikçi" soyadını alan aile 1956 yılında İzmir'e taşınarak, lastik kaplama atölyesi kurup, Türkiye' de bir ilke imza atmıştır. 2. kuşak aile fertleri  lastik kaplama alanında firmayı geliştirmiştir.

1983 Yılında gelişen iş koşulları, 2. ve 3. kuşakların da firmaya katılımı ile firmamız Güven Lastik Tic. ve San. A.Ş. adını almıştır.

1978-1997 yılları arasında Lassa Lastikleri ve çeşitli markalarda Jant bayii olan firma, 1979 yılında Mutlu Akü bayiliğini, 1993 yılında ise İzmir Bölge Bayiliğini alarak sektördeki başarılı faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şirketimiz  2006-2010 yılları arasında  Finlandiya markası Nokian Lastikleri' nin Türkiye Distribütörlüğünü yapmıştır.

Güven Lastik Tic. ve San. A.Ş.  kaliteli ürün anlayışı ve müşteri memnuniyetini ilke edinen uzman kadrosu ve geniş bayi ağıyla İzmir' in tüm ilçelerinde Mutlu Akü' lerini  tüketicilerin hizmetine sunmaktadır. Dört mevsime uygun, en son teknoloji ile üretilen Mutlu Akü geniş ürün yelpazesiyle her türlü tüketici talebini karşılamaktadır.

Şirketimizin grup firması olan ve 1999 yılında kurulan Ege Çelik Akü Paz. San. A.Ş.' de  Çelik Akü "Ege Bölge Bayi" olarak hizmet vermektedir.

Şirketlerimiz; bayilik sistemi ile çalışmakta olup, Mutlu ve Çelik marka akülerinin toptan dağıtım, bakım ve teknik servis hizmetlerini vererek sektördeki faaliyetlerine devam etmektedir.

social icons